چهارشنبه 19 مهر 1396

خبرهای موثر

بازار
چهارمین جلسه هیات امنای صندوق تثبیت بازار سرمایه به ریاست دکتر کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی، چارچوب کلی نحوه استفاده از منابع، آیین نامه‏ ها و بودجه این صندوق، به تصویب رسید و عملا فعالیت های این صندوق کار خود را آغاز کرد. این صندوق در  راستای اجرای ماده ۲۸ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور با هدف اطمینان بخشی و ایجاد ثبات در بازار سرمایه تاسیس شده است.

پرداخت آپ رتاپ رکیش
معاون فناوری‌های نوین بانک‌مرکزی درباره استقرار نظام جدید کارمزد گفت: جلسات زیادی در این خصوص برگزار شده اما هنوز تصمیمی قطعی اتخاذ نشده است. معاون سیف با اشاره به بخشنامه (سیاست فناوری مالی وضوابط پرداخت یاران) که در ابتدای هفته توسط بانک مرکزی صادر شده بود، تصریح کرد: با صدور این بخشنامه این نگرانی وجود داشت که تعدیلات مثبت اغراق آمیزی در سهام این شرکت ها اتفاق بیفتد و سهام این شرکت ها رشد حبابی یابد بنابراین برای جلوگیری از تعدیل مثبت این نامه به صورت خصوصی ارسال شده است!

وبملت
اخلاقی اظهار امیدواری کرد در سال جاری با تعدیل هایی که در مورد سود سپرده ها اتفاق افتاده است، بانک با درصد احتمال وقوع بیشتری نسبت به سال ۹۵، دستیابی به EPS اعلام شده را داشته باشد و سود مدنظر محقق شود.

بیمه
براساس تفاهم نامه ای بین بیمه مرکزی، سندیکای بیمه گران ایران، سازمان بورس و سازمان حسابرسی راهکارهای اجرایی کردن استانداردهای حسابداری ملی و گزارشگری مالی بین المللی در موسسات بیمه طی دو ماه آینده نهایی می شود.  براساس این خبر موسسات بیمه ای جهت ایجاد وحدت رویه می بایست گزارش های مالی میان دوره ای و سالانه  خود را طبق نمونه تهیه  شده توسط کمیته مشترک بیمه مرکزی، سندیکای بیمه گران ایران، سازمان بورس و سازمان حسابرسی ارائه نمایند.

شیرخام   زمگسا تلیسه زگلدشت
علی احسان ظفری ضمن اشاره به این جمله که قیمت شیر خام در دو ماهه گذشته از یک هزار و 200 به یک هزار و 440 تومان رسیده است، افزود: وزارت جهاد کشاورزی خرید تضمینی یا حمایتی را در فصلی از سال آغاز کرده که بحث عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارد.رئیس هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان فرآورده های لبنی افزود: هم اکنون شیر خام بصورت افسار گسیخته روز به روز در حال افزایش و همینطور محصولات لبنی گران تر به دست مصرف کنندگان می رسد.

بدون نظر

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.