سیمان
معاون رییس جمهور گفت: با اجرایی شدن طرح مدیریت آبهای مرزی برخی کارخانجات سیمان و لوله ۳ شیفت مشغول کار هستند. نوبخت با بیان اینکه با کسب اجازه از مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق ارزی 18 هزار میلیارد تومان برای مدیریت آب‌های مرزی تخصیص یافته گفت: با تزریق این منابع کارخانجات بسیاری مانند کارخانه‌های سیمان و لوله‌سازی طبق گزارشی که اخیرا به سازمان برنامه و بودجه ارائه شد به صورت 3 شیفت کار می‌کنند. چرا که قرار است در این طرح برای هزار کیلومتر در مرزهای کشور سد زده شود.

ذوب
 مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که کارخانه ذوب‌آهن از برنامه زمانبندی تولید ریلی ملی عقب است، گفت: به دنبال روش تامین مالی خارجی برای تولید ریل توسط ذوب‌آهن هستیم. وی با اشاره به این‌که ما ریل را با فاینانس 7 تا 10 ساله خریداری می‌کنیم، افزود: اما ذوب‌آهن امکان تامین مالی را ندارد که به دنبال روش تامین مالی خارجی برای این کار هستیم.

مس
در کشور چین، واردات کانه و کنسانتره مسی طی ماه سپتامبر افزایش یافت و به بیشترین سطح در شش‌ماه اخیر رسید. چین طی ماه سپتامبر 1/47 میلیون تن کانه و کنسانتره مس وارد کرد که بیشترین میزان ثبت‌شده از ماه مارس است. در ماه مارس این کشور 1/63 میلیون تن واردات داشت. همچنین، حجم واردات چین در ماه سپتامبر 2درصد نسبت به ماه پیش از آن بیشتر است و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته، رشد 6درصدی را نشان می‌دهد.

گلگهر  کچاد
با بهره‌برداری پروژه دو میلیون تنی واحد مگا مدول احیای مستقیم آهن اسفنجی کوثر تا پایان سال جاری، ظرفیت تولید شرکت توسعه آهن و فولاد شرکت گل‌گهر به ۳/۷ میلیون تن خواهد رسید. هم اکنون واحد ۱/۷ میلیون تنی مگامدول احیای مستقیم آهن اسفنجی گوهر در مدار تولید قرار دارد. وی تصریح کرد:شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر تولید ۳/۷ میلیون تن آهن اسفنجی و ۳ میلیون تن ورق کیفی و تجاری را در دو فاز هدف‌گذاری کرد. فاز اول شامل احداث دو واحد مگامدول احیاء مستقیم به روش میدرکس جمعاً به ظرفیت ۳/۷ میلیون تن که در حال حاضر واحد اول بنام گوهر در سال ۹۵ به بهره‌برداری رسید و واحد دوم با ظرفیت اسمی ۲ میلیوتن در سال با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید. یکی از ویژگی‌های اجرای طرح‌های این شرکت در فاز اول، تامین منابع مالی پروژه‌ها از محل آورده سهامداران به میزان ۱۲۰۰ میلیارد تومان است که این خود جلوه‌ای از تحقق اقتصاد مقاومتی در استراتژی این سازمان است. این شرکت زیر مجموعه 25درصد کگل و 10درصد کچاد است.

بیمه   بانک
مدیر عامل بورس تهران  گفت  یکی از این الزام ها گزارش‌گری مالی بر مبنای استانداردهای بین المللی حسابداری (IFRS) برای ناشران بورسی بود که بر همین مبنا سازمان بورس برای شرکت‌هایی که از سرمایه بیش از هزار میلیارد تومانی برخوردار بودند و همین طور برای بیمه ها و بانکها از سال 95 اجرای این استاندارد را اجباری کرده است. وی تصریح کرد: بر این اساس تا پایان آبان ماه امسال این دسته از شرکت‌ها فرصت دارند بر اساس این استاندارد گزارش های خود را ارائه دهند.

فخوز
 سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: تعداد 4 میلیارد و 205 میلیون و 901 هزار و 323 سهم معادل 29.06 درصد از سهام شرکت فولاد خوزستان هشتم آبان ماه در بورس عرضه می شود.

لبنی
رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه خبری از مشوق صادراتی لبنیات نیست، اظهار کرد: تاکنون فاز سوم مشوق صادراتی به سبب کمبود بودجه به حساب کارخانجات لبنی واریز نشده است.

 وی افزود: البته وزارت جهاد کشاورزی کماکان اعلام می کند که مشوق صادراتی لبنیات به قوت خود باقی است و  شرکت های لبنی همچنان به صادرات ادامه می دهند. باکری  بیان کرد: خذ مشوق صادراتی در رونق صادرات لبنیات به عراق  ،افغانستان و پاکستان موثر بوده است. دبیر انجمن صنایع لبنی ادامه داد: در پنج ماه نخست سال، 177 هزارتن لبنیات به ارزش 345 میلیون دلار صادر شد که از نظر ارزشی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 28 درصد رشد داشته است.

تایر
 رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران با توجه به درخواست افزایش نرخ تعرفه واردات تایر ، گفت : درخواست افزایش تعرفه حدود 3 سالی است که به وزارت صنعت و معدن وقت ارائه شده است البته در این زمینه وزیر قبلی وزارت صنعت و معدن با وجود زحمات بسیار اما تولیدکنندگان تایر را حمایت چندانی نکردند.  محمد رضا  گنجی  با توجه به افزایش 40 درصدی واردات تایر ، اظهار داشت :  علی رغم درخواست افزایش نرخ تعرفه به 80 درصد تنها در این مدت نرخ تعرفه تایر از 25 درصد به 32 درصد افزایش یافته است.
نوشته شده توسط :ولیدهلالات

بدون نظر

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.