یکشنبه 26 فروردین 1397

خبرهای موثر26 فروردین


نمایشگاه بورس
کوروش شمس، مدیرعامل شرکت سبد گردان پاداش سرمایه در خصوص فاینکس 2018 و مزیت های آن برای ارتقاء فرهنگ سهامداری بیان داشت: این رویداد که منجر به گردهمایی تمامی ارکان بازار سرمایه، شرکت های مختلف، نهادهای تحت نظارت سازمان بورس در کنار نهادهای مالی و بانک ها می شود سینرژی و هم افزایی سهامداران با نهادهای بازار سرمایه را فراهم می آورد.

نمایشگاه بورس
سعید مستشار، مدیرعامل گروه راهبران اقتصادی آرمان گفت: بعد بین المللی فاینکس چند سالی است تقویت شده است. مشارکت نهادهای مالی بین المللی در نمایشگاه کمک می کند تا هم آنها با بازار سرمایه کشور ما آشنا شوند و هم اهالی بازار سرمایه ایران از آنها شناخت بیشتری پیدا کنند . علاوه بر اینها توسعه بعد بین المللی نمایشگاه باعث می شود روند بین المللی شدن بازار سرمایه تسریع شود.

مس
تقاضای مس زودتر از آن‌چه پیش‌بینی شده بود، از عرضه پیشی خواهد گرفت و اولین نشانه‌های کسری سال آینده میلادی بروز خواهد کرد؛ این خلاصه نظرات کارشناسانی است که در کنفرانس جهانی مس در سانتیاگوی شیلی حضور داشتند.

زغالسنگ
 فرماندار ویژه طبس گفت: کارخانه کک سازی طبس بعد از گذشت سال ها در مرحله اجرای قرارداد با پیمانکار بوده و امید است در همین اوایل سال به مرحله افتتاح برسد.

ذوب
معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان :مصرف آب خام در شرکت ذوب آهن در سال 96 را در حدود 26/6 (متر مکعب به ازای یک تن فولاد خام) ذکر نمود که نسبت به سال قبل حدود 7 درصدکاهش داشته است.

دلار
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص نوسانات رخ داده در بازار ارز در آستانه تعطیلات نوروزی گفته بود، حدود 30 میلیارد دلار ارز در ماه های پایانی سال از کشور خارج شده است.

شیران
مدیرعامل شرکت گفت  خط تولید دوم این شرکت تا مرحله تولید پارافین در دوران تحریم توسط مهندسان خود شرکت احداث شد و بعد از برجام با شرکتUOP قرارداد بستیم و تا کنون ۹۰ درصد دانش فنی آن نیز منتقل شده است و یک سال و نیم دیگر به بهره برداری می‌رسد. مدیر عامل شرکت صنایع شیمیایی ایران افزود:در طرح توسعه ای ظرفیت فعلی پارافین ۱۸۰ هزار تن است که از این مقدار ۱۰۰ هزار تن در کارخانه مصرف شده و ۸۰ هزار تن آن به هندوستان صادر می‌شود.

روی
3 دلیل کاهش قیمت روی به 3100 دلار: احتمال آزادسازی بخشی از ذخایر استراتژیک دولت چین، تعدیل قیمت فولاد در بازار  و فشار به بازار کامودیتی ها

میدکو
تولید فاز دوم کارخانه فروسیلیس غرب پارس در روز پنج شنبه مورخ 23 فروردین 97 با حضور دکتر پورمند مدیرعامل محترم شرکت میدکو و آغاز شد.

سوئیفت
یک شرکت بزرگ و استراتژیک روس از این پس استفاده از سیستم نقل‌ و انتقال پولی سوئیفت را کنار گذاشته و از جایگزین بومی آن استفاده می‌کند.  

لبنی
شرکت های لبنی برای دریافت مشوق صادراتی در یک سامانه ثبت نام کردند!

خودرو
 دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: در حال حاضر با موانع تعرفه ای و غیر تعرفه ای کار واردات خودرو دشوارتر از هر زمان دیگری است به طوری که با احتساب بندهای اضافه شده در بودجه ۹۷ ، میزان تعرفه واردات به ۱۵۰ تا ۲۰۰ درصد رسیده است.

بدون نظر

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.