رئیس سازمان بورس از راه اندازی نخستین قرارداد آتی سبد سهام خبر داد و گفت: اعلام EPS شرکت ها به طور کامل ممنوع نیست و اداره نظارت بر ناشران درحال بررسی اعمال دوباره خواسته‌های بازار است.
 

شاپور محمدی از راه اندازی قرار داد آتی سبد سهام 30 شرکت بزرگ بورس تا دو هفته آینده خبر داد و درباره دلایل تعویق عرضه نفت خام در بورس انرژی به فارس گفت: مشکلی برای عرضه نفت خام در بورس انرژی وجود ندارد و سازمان بورس منتظر الزام‌های فنی تعیین شده از سوی وزارت نفت برای از سر گیری دور جدید عرضه این کالا است.

وی در برابر برخی ادعاها مبنی بر لزوم اخذ مصوبه جدید از سوی شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه برای تداوم عرضه نفت خام در بورس انرژی افزود: این امکان وجود دارد که وزارت نفت در برخی موارد به مصوباتی نیاز داشته باشد، اما در مجموع مشکلی برای تداوم عرضه نفت خام در بورس انرژی وجود ندارد.هم اکنون علاوه بر امکان فروش ریالی _ارزی نفت خام در بورس انرژی می‌توان زمینه فروش ریالی نفت خام در این بازار را نیز فراهم کرد که این موضوع یکی از مواردی است که وزارت نفت برای آن نیازمند دریافت مصوبه جدید است .

این مقام مسئول درخصوص اینکه با گذشت یکسال از اجرای دستور العمل جدید معاملات، حذف EPS چه بازخورد و کمکی به بازار سهام کرده،گفت: اجرای این مقررات از نظر نقد شوندگی که بازار دنبال می‌کرد خروجی مناسب داشته و توقف حدود 70 نماد معاملاتی منجر به 12 نماد معاملاتی متوقف شد که در این بین تداوم توقف دو یا سه نماد معاملاتی ناشی از عدم ارائه صورت‌های مالی ناشر بوده است.

محمدی با بیان اینکه اعلام EPS به بازار از سوی ناشران به طور کامل ممنوع نیست ، افزود: ناشران می‌توانند در گزارش‌های تفسیری عملکرد مدیریت همچنان پیش بینی سود هر سهم پس از کسر مالیات را ارائه دهند. بنابراین محدودیتی وجود ندارد، اما اداره نظارت بر ناشران درحال بررسی اعمال دوباره خواسته‌های بازار است . اگر احساس شود مواردی برای اعلام EPS  لازم است، در گزارش‌های تفسیری تکمیل می‌شود.

بدون نظر

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.