امیری با اشاره به پیشنهادهای سازمان بورس در لایحه بودجه امسال گفت:مسئله تهاتر مازاد تجدید ارزیابی با سرمایه یا زیان انباشته شرکت‌های زیان‌ده و موضوع کاهش سرمایه از موارد پیشنهادی است و فقط مختص بانک‌ها نیست 
 

حسن امیری هنزکی، نایب‌رئیس هیات‌مدیره سازمان بورس  گفت:در حالی حدود یک سال از اجرای دستور العمل جدید معاملات سپری می‌شود که هدف سازمان بورس با توجه به فرایند انتشار اطلاعات شرکت‌ها ، افزایش عمق تحلیل در گزارش‌های ماهانه و تفسیری عملکرد مدیریت بوده است.

معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار افزود:در حال حاضر گزارش‌های تحلیلی در حالی منتشر می‌شوند که برخی از تحلیلگران میانگینی از برآوردهای eps را ارائه می‌دهند یا تمرکز اجماع تحلیل‌ها را به عنوان خروجی برآورد خود ازeps  ارائه می‌کنند. این اقدام‌ها اگر چه زمانبر هستند اما باید برای عملیاتی شدن توسعه یابند.

وی افزود: سازمان بورس در حال دنبال کردن موضوع افزایش گزارش گری میان دوره‌ای شرکت‌ها از جمله در گزارش‌های ماهانه است تا بتوان با عمق دادن بیشتری به اطلاعات ، به eps تحلیلی نزدیک‌تر شد.

به گفته این مقام مسئول هم اکنون فرم‌هایی برای عملکردهای ماهانه در حال بازنگری است که به جز تولید و فروش بتوان شاخصه‌های اصلی که متغییر های مهم برای پیش بینی eps هستند را ارائه داد.

وی درباره موضوع افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و احتمال معافیت مالیاتی از این محل گفت: سازمان بورس 3 پیشنهاد برای لایجه بودجه ارائه داده که یکی از آن‌ها موضوع معافیت مالیاتی از محل مازاد تجدید ارزیابی است.

امیری ادامه داد: نکته مهم در این زمینه مسئله تهاتر مازاد تجدید ارزیابی با سرمایه یا زیان انباشته شرکت‌های زیانده است که پیشنهادهای لازم داده شده است . نکته دیگر در این زمینه  موضوع کاهش سرمایه است که شاید بتوان آن را عملیاتی کرد؛ این موضوع برای همه بازار لحاظ می‌شود و فقط مختص بانک‌ها نیست . باید دید مجلس چه واکنشی به این پیشنهادها خواهد داشت.

وی درباره آخرین وضعیت ناشران کنتور سازی ایران ، بانک پاسارگاد و داده گستر عصر نوین گفت:در مورد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت کنتور سازی باید قبل از هر چیز موضوع حقوقی ناشر آن حل شود. در مورد بانک پاسارگاد نیز طی چندین مرحله التیماتوم به ناشر داده شده که اگر صورت‌های مالی ارائه نکنند منجر به حذف و انتقال نماد به بازار پایه خواهد شد. در این زمینه مدیران بانک پاسارگاد پیشرفت‌های خوبی با بانک مرکزی داشته‌اند تا بتوانند مجمع سال مالی 95 سهامداران خود را برگزار کنند که اگر برگزار شود مقدمات بازگشایی نماد آن انجام می‌شود.

در مورد «های وب» نیز همچنان گزارش حسابرسی ویژه ارائه نشده و هیچ اتفاق خاصی نیافتاده است بنابراین شرایط فعلی برای این نماد همچنان ادامه دارد.

بدون نظر

ارسال نظرات پس از سه ماه غیر فعال شده است.